Taşıtmatik

Taşıt Tanıma Sistemi Nedir? Avantajları Nelerdir?

Bu yazımda taşıt tanıma sistemi nedir? Avantajları ve hangi firmalar üzerinden bu sistemleri alabileceğinizi derledim.

Taşıt Tanıma Sistemi Nedir?

Şirket araçlarının akaryakıt harcamalarında tasarruf sağlayan, yakıt tüketimlerini anlık olarak görebildiği, araç bazlı takip yapabildiği ve şirket araçları ile ilgili detaylı raporlara ulaştığı sistemdir.

Taşıt Tanıma Sisteminin Avantajları

Tasarruf
Taşıtmatik kullanan şirketler akaryakıt harcamalarında yaklaşık %6 tasarruf ediyor. TTS firmaları ile yapılan anlaşmada şirkete iskonto tanımlaması yapılmaktadır.

Kolay, Hızlı ve Doğru Akaryakıt Alımı
Benzin istasyonunda araçtan inmeden ve ödeme yapmadan akaryakıt alımı yaparak yolunuza devam edebilirsiniz. Bu sistem sayesinde aracınıza yanlış akaryakıt dolumunun da önüne geçmiş olursunuz.

Ödeme ve Muhasebe Kolaylığı
Şirketinize ait bütün araçlarınızın akaryakıt harcamaları için tek fatura alıp tek bir noktaya ödeme yaparsınız. Bu sayede muhasebesel iş yükünüzde azalır.

Kontrol
Araçlarınızı yakıt harcaması bazında limitlendirip harcamaları kontrol altına alabilirsiniz. Günlük/haftalık/aylık tüketim limitleri belirleyebilir ve araçların hangi gün yakıt alabileceklerine bile karar verebilirsiniz.

Raporlama
Bilgisayarınızın ve internet erişimizin olduğu her yerden hizmet aldığınız firmanın online işlemlerine bağlanarak tüketim raporlarınıza erişebilirsini ve bu raporları bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Taşıt Tanıma Sistemini Kullanan Akaryakıt Firmaları

Ayrıca bu sistemleri; Metropolcard, Multinet, Paye, Setcard, Sodexo ve Ticket firmaları üzerinden de anlaşma yaparak alabilmeniz mümkündür.

Bu sistemlere başvuru aşamasında genellikle istenilen belgeler şu şekildedir. Bu belgeler firmadan firmaya değişkenlik gösterebilir.

  • Islak imza ve kaşeli taşıt tanıma sözleşmesi
  • Şirket vergi levhası
  • Şirket imza sirküsü
  • Araç kayıt formu

Şirket sahiplerini ilgilendiren diğer yazılarımıza buradan erişebilirsiniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir